Biskup Haľko na návšteve Kanady a USA spolu s relikviou sv. Cyrila

05.08.2013 09:17


Relikvia sv. Cyrila v týchto dňoch putuje po Kanade a Spojených štátoch amerických. Bratislavský pomocný biskup Jozef Haľko, ktorý je poverený Konferenciou biskupov Slovenska starostlivosťou o zahraničných Slovákov, tam s ňou v rámci projektu pri príležitosti Roku sv. Cyrila a Metoda vycestoval 1. augusta. Počas päťtýždňového pobytu navštívi viaceré slovenské komunity vo Vancouveri, New Yorku či v Detroite. Podľa odhadov žije len v samotnom Vancouveri viac ako 6-tisíc obyvateľov slovenského pôvodu.

Relikviu sv. Cyrila, ktorá patrí Pápežskému slovenskému kolégiu sv. Cyrila a Metoda v Ríme, je možné duchovne sprevádzať aj prostredníctvom internetu. Umožňuje to internetová stránka, na ktorej sa môžu záujemcovia zaregistrovať. Následne budú až do 11. septembra, kedy sa projekt skončí, dostávať prostredníctvom e-mailu alebo smsky myšlienky na rozjímania, ako aj ďalšie informácie, vrátane aktuálnej polohy relikvie.

Projekt nadväzuje na putovanie relikvie sv. Cyrila na Slovensku, ktoré sa začalo v decembri 2010. Okrem biskupa na ňom spolupracujú aj viacerí mladí dobrovoľníci. (Zdroj: TK KBS) –mf–