Colníci zadržali drogy za 19-tisíc eur, boli určené pre Maďarsko

19.07.2013 09:39

TASR, včera 16:57

Finančná správa svoju akciu koordinovala s maďarskými policajnými orgánmi. Pod dohľadom slovenskej polície sa uskutočnilo prevzatie zásielky.

Bratislava 18. júla (TASR) - Colníkom sa podarilo odhaliť a zaistiť zásielku drog, ktoré by mali na čiernom trhu hodnotu 19.000 eur.


Drogy sa nachádzali v 2,5-kg balíku z Číny, ktorý si mal prebrať slovenský občan z Komárna. S pomocou spoločníka ho mal následne dostať do Maďarska.

Ako konkretizovala hovorkyňa Finančnej správy Patrícia Macíková, colníci zadržali vo štvrtok 4. júla v Komárne zásielku s obsahom bieleho prášku.

"Expertíza preukázala, že ide o alfa-PVP, látku s podobnými účinkami ako metamfetamín," uviedla Macíková. Ako dodala, na našom území táto látka nespadá pod zákon o omamných a psychotropných látkach. "Biely prášok však nemal skončiť na Slovensku, bol určený pre maďarský trh, kde je dovoz alfa-PVP trestný," vysvetlila hovorkyňa.

Finančná správa preto svoju akciu koordinovala s maďarskými policajnými orgánmi. Pod dohľadom slovenskej polície sa uskutočnilo prevzatie zásielky. Od kuriéra si balík prebral najprv László T., od neho zasa Tibor M. - posol, ktorý mal zásielku prepraviť v osobnej batožine autobusom do obce Komárom v Maďarsku.

Tam už Tibora M. zadržala aj so zásielkou maďarská polícia, ktorá ho obvinila z nedovoleného dovozu omamnej a psychotropnej látky. "Obvinený sa v súčasnosti nachádza vo vyšetrovacej väzbe v Maďarsku," dodala Macíková.